Як правильно вибрати колір плінтуса
Як створюється стиль інтер'єру, Конструкції та оздоблювальні матеріали
Завдання про вовка, козу і капусту - це якраз про вибір кольору підлоги, плінтуса і дверей. У цій ситуації в ролі капусти, як правило, виступає плінтус - його вибирають останнім. Розповідаю, як правильно вибрати колір плінтуса.
Плінтус дому потрібен для того, щоб
акуратно приховати зону з'єднання стіни з підлогою,
захистити нижню частину стіни від щоденної активності в будинку,
забезпечити естетичну завершеність оформлення стін.
Оскільки плінтус є майже у всіх приміщеннях будинку, він може і повинен виступати каналом, що об'єднує стиль і колір різних кімнат. Поряд з іншими дизайнерськими прийомами.
Порада 1
Підбирайте плінтус відразу до кількох приміщень.
Що найважливіше у виборі плінтуса?
Стиль плінтуса, форма і розміри. Плінтус - архітектурний елемент інтер'єру, він змінювався разом з архітектурними стилями. Тому різним історичним стилям відповідають різні форми плінтусів. Але це тонкощі для дизайнерів. Для практичних цілей можна розглянути три узагальнених стилі:
класичний плінтус
сучасний плінтус або європлінтус,
плінтус у стилі мінімалізм і hi-tech
Порада 2
Яким би не був стиль вашого будинку, ключовим фактором є те, щоб ваші плінтуси були пропорційні розміру кімнати.
У приміщеннях з високою стелею (3,5 м і вище), висота плінтуса має бути великою, до 17 см. У кімнатах середньої висоти (3-3,5 м) гармонійно виглядають плінтуси висотою 9-12 см. Невисоким кімнатам (2,7-3 м) підходять плінтуси висотою 7-9 см.
Колір плінтуса. У класичних інтер'єрах колір плінтуса орієнтований на колір стін, настінного декору та дверей, у сучасних - на колір підлоги. В інтер'єрах у стилі мінімалізм - плінтус прагне стати невидимим.
Матеріал плінтуса, як і способи кріплення, можуть бути різними. Важливо, щоб матеріал був міцним (дерево, МДФ, пластик, композити, алюміній), а кріплення непомітним.
Як підібрати колір плінтуса
Інтер'єри в історичних стилях із класичним плінтусом
Білий плінтус. Це класика жанру. Білий плінтус, білі двері з лиштвами, білий гіпсовий декор на стінах. Якщо для всіх цих елементів обрано правильний відтінок білого кольору, то непідвладний часу класичний інтер'єр вийде сам собою. Помилитися практично неможливо
Світлі стіни з контрастним темним плінтусом. Цей варіант добре працює, коли стіни пофарбовані, або шпалери з непомітним малюнком. Як правило, двері, вбудовані меблі, іноді карнизи пофарбовані в той самий колір. Найбезпечніший і найпростіший для такого використання - сірий колір. Він нейтральний, так само як і білий.
Фарбування плінтуса в колір стіни. Такий прийом часто використовується при створенні сучасних інтер'єрів в історичних будинках. Якщо стіни обклеєні шпалерами, плінтус фарбують у колір фону шпалер. Цей варіант складніший, оскільки необхідно точно підібрати відтінок фарби.
Фарбування в колір стін проходить в декілька етапів:
1. Коли ви підбираєте самі колір згідно рал каталогу для порошкового фарбування алюмінію.
Це найкращий і найміцніший вид фарбування для алюмінієвого плінтусу.
Також екологічно чистий, не містить хімічних розчинників.
Фарбування проходить таким чином: спочатку порошок фарби наноситься на плінтус і потім запікається в печі під високими температурами
2. Коли ми підбираємо колір згідно рал каталогу або NCS.
Виїжджаючи на замір, наші майстри мають при собі рал каталог який допоможе вибрати колір під ваші стіни.
3. Коли не маємо змоги приїхати на ваш об'єкт, бо ви знаходитесь в іншому місті чи інше. Ви робите викрас стін самостійно.
Для цього пишіть рецепт,
Вам знадобиться:
-А4 лист паперу
-Пензлик
-Ваша фарба, якою пофарбовані стіни
Хрест навхрест малюєте в два шари на папері і відправляєте нам на нову пошту.
Деталі на консультації у менеджера.
Далі також декілька варіантів:
Перший, вибираємо і погоджуємо з вами по рал каталогу або NCS.
Якщо колір потрібен максимально точний.
То другий варіант, наш технолог по краплині підбирає колір під ваш колір стін. І фарбуємо поліуретановими фарбами. Цей варіант найдорожчий та найбільш точний по кольору стін.
Інтер'єри в сучасному стилі з європлінтусом
Плінтус з однієї колекції з підлогою. Купуючи підлогове покриття (паркет, ламінат, ковролін, плитка), одразу ж купіть плінтус. Майже всі виробники випускають плінтуси для своїх колекцій. Двері з лиштвами теж вибирайте в комплекті.
Контрастний темний плінтус зі світлою підлогою. Це цікаве поєднання працює, коли плінтус одного кольору з дверима і лиштвою. Зверніть увагу, не «приблизно такого ж», а точно збігається з кольором дверей. Зазвичай, такий збіг можливий при виготовленні дверей, лиштви і плінтусів на замовлення.
Як правильно вибрати колір плінтуса в стилі мінімалізм
У цих інтер'єрах не використовуються декоративні елементи. Особливо такі, як плінтус, що прикриває недосконалість стику підлоги і стіни. Справжньою розкішшю інтер'єрів мінімалізму стала виняткова якість робіт і матеріалів.
Плінтус, звичайно ж, присутній. Але він виконаний таким чином, що його зовнішня поверхня збігається з площиною стіни. Або навіть заглиблений у стіну.
Невидимий плінтус може містити декоративне підсвічування. Тоді він перетворюється на дуже помітний і значущий елемент інтер'єру.
Пишіть у коментарях, які у вас є проблеми з вибором плінтуса. Відповім на всі питання.
Де можна знайти масу чудових прикладів використання плінтуса в інтер'єрі? Звичайно, в Pinterest. Якщо у вас ще немає там свого профілю - обов'язково заведіть. Цікавитися дизайном інтер'єрів і не використовувати можливості цієї візуальної пошукової системи - велике упущення.