1. Пластикові плінтуси

Найпопулярніший вид плінтуса. Виготовлені з полівінілхлориду (ПВХ), який є одним із найдовговічніших матеріалів в експлуатації. Матеріал не токсичний, не горить, витримує перепади температур і вологості, що дозволяє встановлювати таку плінтус як у житлових кімнатах, так і у ванній.

 

Пластиковий плінтус - найдоступніший варіант за ціною.

Відмінною особливістю пластмасових плінтусів є наявність внутрішніх каналів (у деяких моделях), по яких можна провести дроти та кабелі в будь-яку точку квартири – якщо ви раптом забули "заштробити" дроти у стіни.

Основний плюс такого плінтуса з ПВХ - це ціна, вони найбюджетніші, але при цьому виробляються в масі колірних рішень та фактур.

Також за допомогою пластикового плінтуса можна "приховати" деякі нерівності на стінах - це важливо, якщо ви віддаєте перевагу легкому косметичному ремонту, просто, щоб було чисто (кожному - своє).

Однак, використання пластику з фактурою «під дерево» може сильно "дешевити" інтер'єр, навіть якщо на підлогу покладено паркет або ламінат, пластик значно відрізняється зовні від дерева.

2. Дерево

Дерев'яні плінтуси значно змінилися з часів СРСР. Тепер дерево більше не виглядає жовтим і не блищить лаком, що стирається. Зараз на ринку можна знайти плінтуси з матового дерева, світлих порід – дуба, бука та осики, червоного дерева.

Плінтуси, виготовлені з масиву, мають кращі зовнішні якості, вони виготовлені з цільної деревини, міцні та довговічні.

 

Плінтус з масиву дерева.

Найкраще купувати плінтуси там же, де і покриття для підлоги - виробники паркетної дошки всього роблять і плінтуси. Так ви не помилитеся з вибором кольору та відтінку дерева.

 

Мінуси плінтусів із дерева:

Не витримують вологість (бояться води, набухають, втрачають свій вигляд), починаючи гнити, і досить дорого коштують.

3. Дюрополімер

– це композитний полімер, виготовлений під тиском, за властивостями цей матеріал нагадує поліуретан. Дюрополімер має дуже високу густину, що робить його практично не вразливим для ударів.

 

 

Плінтус із дюрополімеру.

Йому також не страшні і перепади вологості та температур, а в конструкції, як і у пластмасових плінтусів, є кабель-канал. Його можна фарбувати будь-якою декоративною фарбою, є гнучкі моделі, а сам матеріал цілком екологічний. Істотним мінусом на сьогоднішній день є висока вартість.

4. МДФ

Такі плінтуси в основному встановлюються, якщо підлога викладена ламінатом або лінолеумом. Виготовляються методом пресування деревних волокон та сполучних смол. МДФ має середні показники міцності.

 

 

Плінтус із МДФ. Є варіанти під фарбування, вже готові, з текстурою.

Така плінтуса можна фарбувати в потрібний колір, і це безперечний плюс.

 

Найзначнішим мінусом є маленька міцність, і при неправильній техніці установки плінтус кришиться і тріскається.

5. Алюмінієва плінтуса

є одними з найдовговічніших – метал стійкий як до вологості, так і до температурних перепадів. Однак згодом на поверхні може утворитися оксидна плівка як результат взаємодії металу з киснем повітря.

Цю проблему вирішує попереднє анодування, яке не тільки зміцнює метал і захищає його від окиснення киснем, але ще й надає більшого блиску. Значним мінусом є ціна таких плінтусів та досить специфічний зовнішній вигляд, який підійде далеко не до кожного інтер'єру.

 

 

Алюмінієвий плінтус в інтер'єрі.

6. Пробка

Пробкові плінтуси в основному застосовуються для підлог, виготовлених з пробки, тому що логічно, що вони мають схожий зовнішній вигляд. Пробка досить м'який матеріал, що дає можливість виготовляти з неї дуже гнучкі плінтуси.

Пробка також один із найбільш екологічних матеріалів, який виготовляється тільки із пробки та натуральних смол, на відміну від МДФ, наприклад.

 

Корковий плінтус, як і підлога, дуже пористий.

Але пробка, як відомо, матеріал із високою пористістю, до того ж ще й натуральний – вкрай схильний до гниття. Щоб запобігти цьому процесу, необхідно обробляти пробку спеціальними складами, що збільшують підсумкову вартість плінтусів.

7. Керамічний плінтус

Плінтуси з плитки є керамікою або керамогранітом. Мають абсолютну вологостійкість, пожежо- і термостійкі, стійкі до ультрафіолетових променів – не вицвітають на сонці.

Керамічний плінтус досить крихкий, і потрібно бути вкрай обережними при транспортуванні та монтажі.

Однак усі ми знаємо на скільки осколків розлітається порцелянова чашка або улюблена ваза мамина – все те ж саме і з даними плінтусами. Матеріали неймовірно крихкі, тріскаються при ударі, утворюючи відколи, вимагають дуже дбайливого поводження під час монтажу.

Також варто відзначити високу вартість таких плінтусів.

Альтернатива керамічному плінтусу – зробити плінтус із наявної плитки. У цьому випадку верхній край буде, звичайно, не заводським, зате все дуже практично. Такий спосіб часто використовується в громадських місцях, це довговічно, просто прибирається і відносно недорого.

 

Плінтус із наявної плитки - дуже практичний, довговічний. Чудовий варіант для вологих приміщень.

 

Сучасний ринок пропонує великий вибір плінтусів, різних за матеріалом, вартістю та зовнішнім виглядом, і, безумовно, важливо враховувати призначення приміщення, бюджет, матеріал підлоги та стиль вашого інтер'єру.